Kā Web hosting klientam pieslēgties pie FTP servera?

Failu Transporta Protokols jeb FTP (angļu: File Transfer Protocol) ir TCP/IP steka lietojuma slāņa protokols failu pārsūtīšanai starp datoriem. Tas ir klients-serveris arhitektūras bāzēts protokols. Uz FTP servera datora darbojas FTP servera programmatūra, kas saņem klientu konnekciju atvēršanas pieprasījumus. Klientu datori darbina FTP klientu programmatūru, kas atver TCP konnekciju uz serveri. Pēc konnekcijas atvēršanas, klients var veikt vairāku veidu darbības ar failiem, tādas kā: augšuplādēt failus uz serveri (angļu: upload), lejuplādēt failus no servera (angļu: download), pārsaukt vai dzēst serverī esošos failus (angļu: rename & delete). Wikipedia.

Visiem SIA Ogres Interneta Centrs mājas lapu uzturēšanas (angļu: Web hosting) klientiem tiek izsniegts lietotāja vārds un parole, kurus izmantojot ir iespēja pieslēgties serverim, lai veiktu failu pārsūtīšanu.

Nepieciešamā programmatūra

FTP ir atvērts standarts un tā programmatūra ir sastopama praktiski visām platformām, tāpēc to var lietot lai pārsūtītu failus starp dažādu arhitektūru datoriem un dažādām operētājsistēmām. Drošai datu pārsūtīšanai ir nepieciešams ieslēgt SSL/TLS atbalstu savā FTP klienta programmā.

SIA Ogres Interneta Centrs rekomendē izmantot bezmaksas FTP klienta programmu TotalCommander. Šajā aprakstā tiks parādīts kā konfigurēt šo programmu, lai veiksmīgi pieslēgtos SIA Ogres Interneta Centrs FTP serverim un veiktu datu pārsūtīšanu uz FTP serveri.

Pēc programmu lejupielādes veicam to instalēšanu datorā, vispirms instalējam TotalCommander, pēc tam OpenSSL.

FTP klienta programmas konfigurēšana un izmantošana

Pēc programmas uzinstalēšanas, iestartējam to noklikšķinot uz TotalCommander ikonas. Sakarā ar to, ka programma ir bezmaksas, tad pirms sākt darbu ar to, ir nepieciešams noklikšķināt dialoga logā pieprasīto pogu (skatīt 1. attēlu).

1. att. Darba uzsākšana ar programmu

Lai pieslēgtos FTP serverim ir nepieciešams izveidot jaunu FTP savienojumu, kurā ievadīsim lietotāja vārdu, paroli un servera adresi, kuram slēgsimies klāt, lai veiktu datu pārsūtīšanu. Programmas galvenajā logā noklikšķinām Net » FTP connect... kā parādīts 2. attēlā.


2. att. Jauna FTP savienojuma veidošana

Pēc augstāk norādītās komandas izpildes atvērsies dialoga logs, kurā būs nepieciešams noklikšķināt pogu New connection, lai izveidotu jaunu FTP savienojumu (skatīt 3. attēlu).


3. att. Jauna FTP savienojuma veidošana

Jauna FTP savienojuma konfigurēšana logā ievadīsim servera nosaukumu (Session), servera pieslēguma adresi (Host name), lietotāja vārdu (User name), paroli (Password), kā arī ieliksim ķeksi atbilstoši iezīmei SSL/TLS, šifrētas datu pārraides nodrošināšanai.

  • Servera nosaukums (Session) - deksriptīvs nosaukums izveidotajam FTP savienojumam
  • Servera pieslēguma adrese (Host name) - servera pieslēguma vārdiskā adrese, piemēram, userweb.oic.lv jeb Jūsu mājas lapas DNS vārds, piemēram, ogre.lv
  • Lietotāja vārds (User name) - piešķirtais lietotāja vārds SIA Ogres Interneta Centrs Web serverī
  • Parole (Password) - piešķirtā parole SIA Ogres Interneta Centrs Web serverī

Datus aizpildām kā norādīts 4. attēlā un noklikšķinām pogu OK, lai apstiprinātu ievadītos datus.


4. att. FTP savienojuma konfigurēšana

Programma automātiski atgriezīsies 3. attēlā parādītajā dialoga logā ar jaunu FTP savienojuma ierakstu Mājas lapa www.ogre.lv. Esam veiskmīgi izveidojuši jaunu FTP savienojumu, tagad atliek tikai pieslēgties serverim, lai piekļūtu mājas lapas failiem, noklikšķinot uz pogas Connect kā parādīts 5. attēlā.


5. att. Pieslēgšanās "Mājas lapai www.ogre.lv"

Pēc veiksmīgas pieslēgšanās serverim vienā loga pusē būs Jūsu cietā diska saturs, bet otrā uz FTP servera noglabātie failu. Mājas lapas datu publicēšanai, visi faili jānovieto mapē public_html, kā parādīts 6.attēlā.


6. att. Veiksmīgs pieslēgums FTP serverim

Lai kopētu failus no cietā diska uz FTP serveri, atliek tikai izvēlēties failus kurus vēlamies kopēt uz FTP serveri un nospiest klaviatūras taustiņu F5, lai uzsāktu datu kopēšanu.

Neskaidrību gadījumā zvanīt 65044526 vai arī rakstiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

AKTUALITĀTES